@{{ user_rate = 0 }}

کاخ سرنوشت‌های متقاطعروند ها : #کتاب،

کاخ سرنوشت‌های متقاطع

ایتالو کالوینو , محیا بیات 174 صفحه

انتشارات انتشارات روزنه

«کاخ سرنوشت‌های متقاطع» مجموعه ۱۸ داستان کوتاه از «ایتالو کالوینو» است که همگی به نوعی با ورق‌های تاروت در ارتباطند. «کاخ سرنوشت‌های متقاطع» مانند آثار دیگر کالوینو، روایتی شیرین و پر از ارجاعات ادبی است که این نثر با ترجمه عالی «محیا بیات» به خوبی حفظ شده‌است.
«ایتالو کالوینو» متولد ۱۹۲۳ نویسنده رمان و داستان کوتاه ایتالیایی است. کالوینو، نویسنده ای مبدع، نوآور و بیناسبکی است که توانسته از قید و بند سبک‌ها رها شود. می‌توان سبک خاص نوشتن او را چیزی مابین سورئال یا پست‌مدرن دانست. کالوینو، برای نوع نگارش داستان‌های کوتاهش شهرت بسیاری پیدا کرده است و او را یکی از مهم‌ترین نویسندگان ایتالیایی قرن بیستم می‌دانند.
مجموعه داستا‌ن‌ «کاخ سرنوشت‌های متقاطع» قصه‌هایی خارق‌العاده‌اند که از زبان مهمان‌هایی روایت می‌شود که در کاخی‌رازآلود به اجبار گرد هم جمع شده‌اند. هرکدام داستان‌های زندگی‌شان را با استفاده از ورق‌های تاروت تعریف می‌کنند؛ چرا که از شدت هولناکی آن تجربه، زبان تکلم خود را برای روایت داستان از دست داده‌اند.
«کاخ سرنوشت‌های متقاطع» کتابی عجیب و هیجان‌انگیز است که خواننده بارها هنگام خواندن آن شگفت‌زده می‌شود؛ از هوش نویسنده و از داستان‌هایی که بسیار ظریف و حساب شده به هم متصل می‌شوند و با چینش ورق های تاروت در ارتباطند.

برش هایی از کتاب