@{{ user_rate = 0 }}

مقدمه‌ای بر روانشناسی فرویدروند ها : #کتاب،

مقدمه‌ای بر روانشناسی فروید

ادوارد اروین , بهروز سلطانی 269 صفحه

انتشارات انتشارات جامی

زیگموند فروید در ششم ماه مه ۱۸۵۶ میلادی در شهر فرایبرگ واقع در مراوی (چکوسلواکی کنونی) چشم به جهان گشوده. خانواده‏‌ی او خورده مالکی یهودی نژاد بودند. فروید چهارساله بود که با پدر و مادرش به وین (پایتخت کنونی اتریش) رفت و در آنجا اقامت گزید. پدرش به پیشرفت زیگموند دلبستگی زیاد داشت. از این روی، او را در انتخاب رشته تحصیلی آزاد گذاشت. فروید ابتدا رشته‏‌ی حقوق را در نظر گرفت. لیکن در ۱۸۷۳ در دانشکده‌‏ی پزشکی وین مشغول تحصیل شد و چون یهودی بود پیوسته مورد تحقیر این و آن قرار می‏‌گرفت و از همان ابتدا اندیشه نابسامانی تمدن برایش پیدا شد و دانست بشر دچار تعصبات خشک و بی‏‌پایه‌‏ای است که ریشه‏‌ی چندین هزار ساله دارد. در ۱۸۸۵ برای تکمیل معلومات خود در رشته‌‏ی «پی‌‏شناسی» به پاریس رفت و نزد دکتر شارکو به تحصیل پرداخت و دانشنامه‏‌ای نیز گرفت.
در ۱۸۸۶ ازدواج کرد و در سال ۱۸۸۹ برای بار دوم به فرانسه رفت و در مدرسه نانسی به ادامه کاوش پرداخت. در این هنگام استاد برنهایم روش پسیکانالیز را دنبال می‏‌کرد.
پس از بازگشت به وین با دکتر بروئر آشنا شد و به کمک او به درمان بیماران هیستری پرداخت و در سال‏های ۱۸۹۲ و ۱۸۹۳ کاوش‏های خود را در این مورد با بروئر منتشر کرد. ...

برش هایی از کتاب