@{{ user_rate = 0 }}

دندان ببرروند ها : #کتاب،

دندان ببر

موریس لبلان , متین ابراهیمی 256 صفحه

انتشارات انتشارات جامی

موریس لوبلان (۱۹۴۱-۱۸۶۴)، نویسنده اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم فرانسوی و خالق شخصیت آرسن لوپن است.
آرسن لوپن شخصیتی داستانی است که نخستین بار در مجموعه رمان‌های پلیسی/ جنایی موریس لوبلان پدید آمد و چنان مورد استقبال قرار گرفت که بعدها بر مبنای این شخصیت تعداد زیادی داستان و فیلم و مجموعه تلویزیونی ساخته شد.
یکی از معاصران سر آرتور کانن دویل، که شخصیت شرلوک هولمز را برای نخستین بار پدید آورد، موریس لوبلان بود که خالق شخصیت نجیب زاده دزد، آرسن لوپن محسوب می‌شود. این شخصیت نخست در کشورهای فرانسوی زبان محبوبیت بسیاری یافت و سپس و بعد از آن که نام او در داستانی در کنار نام شرلوک هلمز قرار گرفت نزد مردم انگلیسی زبان جهان نیز شهرت و محبوبیت یافت.
در مجموع بیست جلد از کتاب‌های مجموعه آرسن لوپن از سوی موریس لبلان نوشته شد، که از آن جمله می‌توان به داستان‌های زیر اشاره کرد:
مجادله آرسن لوپن با شرلوک هلمز، آرسن لوپن عیار جوانمرد، درد دل‌های آرسن لوپن، سر تنگ بلور، هشت ضربه ساعت، دختر خانم سبزچشم، آرسن لوپن در نقش کارآگاه آرسن لوپن، خانه مرموز آرسن لوپن، دختر ژوزف بالسمو، احتراق بمب، توده طلا، چشمان سبز و آبی، معاشقه آرسن لوپن، دزد ظریف، دندان ببر، رقاص جوان، زنگ‌های ساعت، سنگ معجزه، عملیات خارق العاده آرسن لوپن، قصر مرموز کشتی انرژیک یا میلیاردر راهزن گردنبند هشتصد و سیزده، اشاره کرد.
«دندان ببر» در مورد ارثیه‌ قابل ملاحظه‌ای است که لوپن مامور می‌شود به دست صاحبش برساند و عده ای جنایتکار مترصد دزدیدنش هستند.

برش هایی از کتاب