@{{ user_rate = 0 }}

تدوین برنامه آموزشی در آموزش زبانروند ها : #کتاب،

کتاب تدوین برنامه آموزشی در آموزش زبان، نوشته‌ی دکتر جک.سی. ریچاردز به آموزش کامل چگونگی تدوین یک برنامه‌ی آموزشی زبان می‌پردازد. 
تدوین برنامه آموزشی در آموزش زبان را مهین‌ناز میردهقان، پژمان محمودی و مریم صالحی به فارسی ترجمه کرده‌اند.
درباره‌ی کتاب تدوین برنامه آموزشی در آموزش زبان
امروزه در تمام دنیا، مردم بر اساس زبان انگلیسی پیش می‌روند. این زبان به یکی از زبان‌های بین‌المللی تبدیل شده است که تمام فعالیت‌های دیگر را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بنابراین آموزش زبان یکی از چیزهایی است که باید در برنامه‌های آموزشی مدارس، آموزشگاه‌ها و ... بگنجد. اما آموزش صحیح و اصولی نیاز به یک برنامه‌ی دقیق و کامل دارد که بتواند تمام پاسخگوی تمام نیازهای زبان‌آموزان باشد. کتاب تدوین برنامه آموزشی در آموزش زبان از صفر تا صد تدوین یک برنامه‌ی آموزشی را به ما یاد می‌دهد. این کتاب به طراحی درس، تحلیل نیازها و وضعیت می‌پردازد. چگونگی هدف‌گذاری و ارزیابی را آموزش می‌دهد و راه و روش ارائه‌ی آموزش موثر را بیان می‌کند.
کتاب تدوین برنامه آموزشی در آموزش زبان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم
کتاب تدوین برنامه آموزشی در آموزش زبان برای تمام کسانی که در زمینه‌ی آموزش و برنامه‌ریزی آموزشی مشغول به فعالیت هستند، کاربردی است.
درباره‌ی جک.سی. ریچاردز
جک. سی. ریچاردز ۲۸ آوریل ۱۹۴۳ در نیوزیلند به دنیا آمد. در سال ۱۹۶۶ مدرک کارشناسی ارشد خود در رشته زبان انگلیسی را از دانشگاه ویکتوریای نیوزیلند گرفت. در سال ۱۹۷۲ مدرک دکترای  رشته زبان‌شناسی کاربردی را از دانشگاه فرانسوی زبان “لاوال” در شهر کبک کانادا اخذ کرد. جک.سی. ریچاردز سال‌ها در دانشگاه‌ها مختلف مشغول به تدریس بوده و بیش از ۱۵۰ کتاب و مقاله در زمینه‌ی آموزش و تدریس زبان دوم تالیف کرده است. 
فهرست
خاستگاه تدوین برنامە آموزشی زبان
از طراحی برنامە درسی تا تدوین برنامە آموزشی
تحلیل نیازها
تحلیل وضعیّت
هدف‌گذاری و دستاوردهای یادگیری
برنامه‌ریزی دورە درسی و طراحی برنامە درسی  
ارائە آموزش مؤثر
نقش و طراحی مواد آموزشی 
رویکردهایی بر ارزیابی

برش هایی از کتاب